2019-10-28 19:42  -  KS Prosna Kalisz

Pierwsza porażka Prosny

Herb klubu KORONA-POGOŃ Stawiszyn
Herb klubu KS Prosna Kalisz

KORONA-POGOŃ Stawiszyn

vs

KS Prosna Kalisz

3

:

1

Przebieg meczu:

Minuta Klub Imię i nazwisko Akcja Asysta
95' KS Prosna Kalisz Karol Płotek
93' KS Prosna Kalisz Michał Błaszczyk
47' KS Prosna Kalisz Karol Płotek
21' KS Prosna Kalisz Dominik Lubka

Pierwszą porażką piłkarzy Prosny zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Koroną Pogoń Stawiszyn.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze którzy na początku spotkania po dalekim wrzucie z autu i zbyt krótkim wybiciu piłki przez kaliską defensywę zdobywają bramkę. W 1 połowie zawodnicy z Stawiszyna wyglądali na drużynę bardziej zdeterminowaną i zaangażowaną od Kalisza, 3 krotnie kaliską drużynę ratował świetnymi interwencjami Mateusz Tarnawa. Kluczową sytuacją dla losów meczu była jednak bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego. Kaliszanie wyszli z jedną z nielicznych kontr w 1 połowie, Karol Płotek otrzymał podanie za plecy obrońców i gdy wydawało się że wyjdzie sam na sam z bramkarzem defensor gospodarzy zagrał piłkę ręką, sędzia odgwizdał przewinienie jednak ku zaskoczeniu wszystkich upomniał obrońcę tylko żółtą kartką.

2 połowa rozpoczęła się świetnie dla kaliskiej drużyny, w zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował K. Płotek który doprowadził do remisu. Bramka jednak nie pobudziła Kaliszan, po faulu  w okolicy 35 metra gospodarze przy biernej postawie kaliskiej drużyny szybko wznowili grę i odzyskali prowadzenie. Mimo słabszego dnia Prosna bardzo szybko odpowiada, Karol Płotek odbiera piłkę obrońcy i zagrywa do Mikołaja Kołaczyka który umieszcza piłkę w siatce jednak sędzia dopatruje się faulu kaliskiego zawodnika, 2 kontrowersja w meczu. Ta sytuacja podłamała podopiecznych Marcina Żółtka co wykorzystał przeciwnik zdobywając bramkę po szybkim kontrataku. Mecz kończy kontrowersja nr 3, K Płotek wykorzystuje niezdecydowanie bramkarza gospodarzy, uprzedza go i strzela do pustej bramki, sędzia główny wskazuje środek boiska ale asystent sygnalizuje faul na bramkarzu gdzie główny sędzia był bliżej całej sytuacji a jednak ostatecznie bramki nie uznaje.

Podsumowując, mimo kilku kontrowersji Kaliszanie pretensje mogą mieć przede wszystkim do siebie,   gospodarze byli lepszą drużyną, grali z większą determinacją i zaangażowaniem. Szkoda 3 pkt ale do końca rundy pozostały 2 spotkania i już w niedzielę będzie okazja do rehabilitacji. Dziękujemy kibicom za wsparcie w Stawiszynie i zapraszamy w niedzielę o 11

Galeria zdjęć

https://drive.google.com/drive/folders/1Ew-QOeky1mK50Mk0D10LZgD4ZyMfYDwZ?usp=sharing


Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2019-10-27 15:00
Gospodarze:
KORONA-POGOŃ Stawiszyn
Goście:
KS Prosna Kalisz

Ławka rezerwowych:

Mateusz Żółtek

Galeria: