2019-10-28 19:42  -  KS Prosna Kalisz

Pierwsza porażka Prosny

Herb klubu KORONA-POGOŃ Stawiszyn
Herb klubu KS Prosna Kalisz

KORONA-POGOŃ Stawiszyn

vs

KS Prosna Kalisz

3

:

1

Pierwszą porażką piłkarzy Prosny zakończyło się wyjazdowe spotkanie z Koroną Pogoń Stawiszyn.

W mecz zdecydowanie lepiej weszli gospodarze którzy na początku spotkania po dalekim wrzucie z autu i zbyt krótkim wybiciu piłki przez kaliską defensywę zdobywają bramkę. W 1 połowie zawodnicy z Stawiszyna wyglądali na drużynę bardziej zdeterminowaną i zaangażowaną od Kalisza, 3 krotnie kaliską drużynę ratował świetnymi interwencjami Mateusz Tarnawa. Kluczową sytuacją dla losów meczu była jednak bardzo kontrowersyjna decyzja sędziego. Kaliszanie wyszli z jedną z nielicznych kontr w 1 połowie, Karol Płotek otrzymał podanie za plecy obrońców i gdy wydawało się że wyjdzie sam na sam z bramkarzem defensor gospodarzy zagrał piłkę ręką, sędzia odgwizdał przewinienie jednak ku zaskoczeniu wszystkich upomniał obrońcę tylko żółtą kartką.

2 połowa rozpoczęła się świetnie dla kaliskiej drużyny, w zamieszaniu w polu karnym najwięcej zimnej krwi zachował K. Płotek który doprowadził do remisu. Bramka jednak nie pobudziła Kaliszan, po faulu  w okolicy 35 metra gospodarze przy biernej postawie kaliskiej drużyny szybko wznowili grę i odzyskali prowadzenie. Mimo słabszego dnia Prosna bardzo szybko odpowiada, Karol Płotek odbiera piłkę obrońcy i zagrywa do Mikołaja Kołaczyka który umieszcza piłkę w siatce jednak sędzia dopatruje się faulu kaliskiego zawodnika, 2 kontrowersja w meczu. Ta sytuacja podłamała podopiecznych Marcina Żółtka co wykorzystał przeciwnik zdobywając bramkę po szybkim kontrataku. Mecz kończy kontrowersja nr 3, K Płotek wykorzystuje niezdecydowanie bramkarza gospodarzy, uprzedza go i strzela do pustej bramki, sędzia główny wskazuje środek boiska ale asystent sygnalizuje faul na bramkarzu gdzie główny sędzia był bliżej całej sytuacji a jednak ostatecznie bramki nie uznaje.

Podsumowując, mimo kilku kontrowersji Kaliszanie pretensje mogą mieć przede wszystkim do siebie,   gospodarze byli lepszą drużyną, grali z większą determinacją i zaangażowaniem. Szkoda 3 pkt ale do końca rundy pozostały 2 spotkania i już w niedzielę będzie okazja do rehabilitacji. Dziękujemy kibicom za wsparcie w Stawiszynie i zapraszamy w niedzielę o 11

Galeria zdjęć

https://drive.google.com/drive/folders/1Ew-QOeky1mK50Mk0D10LZgD4ZyMfYDwZ?usp=sharing


Dane meczowe:

Data rozgrywek:
2019-10-27 15:00
Gospodarze:
KORONA-POGOŃ Stawiszyn
Goście:
KS Prosna Kalisz

Skład:

Ławka rezerwowych:

Kacper Gieszczyński, Michał Błaszczyk, Mateusz Żółtek, Adrian Janik, Dawid Garifow

Galeria: