2020-03-04 10:35  -  KS Prosna Kalisz

Bank w Dublinie rozbity.

Bank w Dublinie rozbity.

W miniony weekend w zawodach Pucharu Świata "Irish Open 2020" w kickboxingu rywalizowało troje reprezentantów Kaliskiej Prosny. W Dublinie biało- czerwonych barw bronili : Nicola Kaczmarek, Oskar Dąbrowski oraz Dawid Kleinert. Cała trójka spisała się rewelacyjnie, a ich start w tych prestiżowych zawodach zakończył się ogromnym sukcesem, gdyż wszyscy stanęli na najwyższym stopniu podium. Zmierzyli się oni z rywalami w formule Full Contact, każdy w swojej kategorii wagowej.

Nasza wychowanka  Nicola Kaczmarek zmierzyła się z koleżanką z kadry - Martą Pawlikowską w kategorii do 52 kg. Sędziowie nie mieli wątpliwości, że to właśnie Kaliszanka była lepsza, dzięki czemu werdykt był jednogłośny a Nicola zdobyła złoty medal.

Podopieczny Prosny Oskar Dąbrowski wygrał trzy pojedynki w kategorii do 75 kg. W pierwszym wypunktował Jake'a Hudsona z Anglii, następnie pokonał Jamesa Whitakera pochodzącego ze Stanów Zjednoczonych, a na sam koniec w finale nie dał żadnych szans reprezentantowi gospodarzy Rice'owi Bradleyowi.

Natomiast zawodnik biało - czerwonych  Dawid Kleinert w walce finałowej w kategorii do 67 kg rozprawił się z reprezentantem Turcji-Cakirem Alipasą. Zdobywając upragniony medal.


Nasi zawodnicy powojowali w Dublinie, co bardzo cieszy. Zdobycie pucharów to ogromny sukces. Tym bardziej, że impreza ta jest największym Pucharem Świata organizacji WAKO, która jest oficjalnie w Międzynarodowym Komitecie Olimpijskim. Jak duży jest to turniej, świadczy fakt, że w tym roku wzięło w nim udział prawie 3500 zawodników – mówi nam trener kaliskiej Prosny, Konrad Parat.


Warto dodać, że zawody „Irish Open 2020” w formule full contact zdominowane zostały przez reprezentantów Polski. Podopieczni Radosława Laskowskiego i Wojciecha Kiersteina zdobyli w sumie aż 14 medali, wygrywając klasyfikację drużynową. Na najwyższym stopniu podium, obok Kaczmarek, Dąbrowskiego i Kleinerta, stanęli też Aleksandra Mądraszewska i Przemysław Kacieja. Srebrne krążki wywalczyli Sylwia Lewandowska, Marta Pawlikowska, Oskar Skupień i Remigiusz Golanowski. Z kolei po brąz sięgnęli Tomasz Przybylski, Sebastian Samiła, Laura Zgolińska, Artur Kubiak i Karolina Dziedzic-Gruszowska.


Źródło

http://faktykaliskie.pl/kategorie/sport/najlepsi-w-pucharze-swiata-ogromny-sukces-kickbokserow-prosny,6370.html

Fot. PZKB