2020-06-22 08:48  -  KS Prosna Kalisz

Prosna uległa młodzieży KKS Kalisz

Prosna uległa młodzieży KKS Kalisz

Piłkarze Prosny Kalisz główny okres przygotowań do następnego sezonu mają jeszcze przed sobą, ale już teraz sprawdzili się w meczu sparingowym. Lepsza od nich okazała się młodzież KKS Kalisz


   - Trenujemy na razie raz w tygodniu, aby utrzymać jako taką mobilności drużyny. Potrzebowaliśmy jednak jakieś rywalizacji i stąd pomysł rozegranie meczu z KKS Kalisz z rocznika 2003 – mówi trener Prosny Marcin Żółtek.


Piłkarze Prosny Kalisz główny okres przygotowań do następnego sezonu mają jeszcze przed sobą, ale już teraz sprawdzili się w meczu sparingowym. Lepsza od nich okazała się młodzież KKS Kalisz


Szkoleniowiec Prosny musiał osobiście stanąć między słupkami, bowiem w tym meczu nie mógł wystąpić Mateusz Tarnawa. Już pierwsza połowa pokazała, że młody zespół niebiesko-biało-zielonych będzie trudnym rywalem dla beniaminka klasy okręgowej. Podopieczni trenera Łukasz Miłka byli lepiej zorganizowani i skuteczniejsi. Jednego z goli zdobył Wiktor Smoliński, syn wychowanka Prosny i znakomitego stopera, Dariusza Smolińskiego. Wiktor jest w szerokiej kadrze II-ligowego zespołu KKS Kalisz.


  Również drugiej części spotkania dominowali 17-latkowie zza miedzy, którzy prowadzili już 4:1. Widać było, że Prośnie wyraźnie brakuje świeżości i czucia gry.


  - Nie zamierzam w żaden sposób tłumaczyć naszej porażki znikomą ilością treningów. Młodzież KKS na naszym tle prezentowała się bardzo dobrze i ma w swoich szeregach naprawdę wartościowych piłkarzy. Dlatego też gratuluję temu zespołowi wygranej. My musimy do tego wyniku odnieść się ze spokojem, ale też z pokorą. Za tydzień rozpoczynamy zupełnie inny cykl treningowy i właściwe przygotowania do sezonu w okręgówce – powiedział nam Marcin Żółtek.


  Za dwa tygodnie biało-amarantowi rozegrają kolejny sparing. Tym razem rywalem będzie Masovia Kraszewice. W planach Prosna ma kilka takich meczów kontrolnych.


Dużo zdjęć

https://drive.google.com/folderview?id=1tApQQpXxRf_u3BVf9XnoXSy9PQxPqYtBProsna Kalisz – KKS Kalisz 2003 2:4 (1:2)

Bramki dla Prosny: Mariusz Rosiak, Michał Błaszczyk


Prosna: Marcin Żółtek – Alan Mielcarek, zaw. testowany, Krystian Pawelec, Mariusz Rudowicz, zaw. testowany, Karol Płotek, Rafał Glapa, zaw. testowany, Kacper Gieszczyński, Mariusz Rosiak oraz Adrian Janik, Kacper Kubera, Mateusz Jarczewski, Michał Błaszczyk.


źródło: zyciekalisza.pl

https://zyciekalisza.pl/artykul/mlodziez-kks-lepsza/1016840.amp

zdjęcia: Krzysztof Machlański