2020-08-02 08:22  -  KS Prosna Kalisz

Pelikan uległ Prośnie

Występujący w klasie B Pelikan Nowy Karolew był rywalem Prosny Kalisz w 1 rundzie Pucharu Polski na szczeblu okręgu Kalisz. Kaliszanie zwyciężyli 3:0, od początku spotkania zawodnicy Prosny przejeli inicjatywę, prowadzili grę ale brakowało dokładności w rozegraniu. Wynik meczu otworzył Mariusz Rosiak wykorzystując z zimną krwią zagranie Krystiana Pawelca. Po zdobytej bramce podopieczni Marcina Żółtka zaczęli grać z większym luzem, pojawiły się kolejne okazje lecz zawodził brak skuteczności. W ostatniej minucie 1 połowy Kaliszanie podwyższają wynik, po rzucie różnym piłka spadła przed pole karne tam Konrad Helt kapitalnym technicznym uderzeniem z woleja zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Prosny. Przebieg 2 połowy wyglądał podobnie, przewaga kaliszan, wiele sytuacji z których wykorzystali tylko 1 po uderzeniu Rafała Glapy. W meczu trener skorzystał z wszystkich rezerwowych. Podsumowując, cieszy wygrana, jednak mamy świadomość że jeszcze wiele rzeczy musimy poprawić, w kolejnej rundzie 12 sierpnia Prosna spotka się z wygranym pary PSP - Zieloni Koźminek