CKS Zbiersk

5

:

3

Wygraną 5:3 zakończyło się 1 spotkanie kaliskiej Prosny  w klasie okręgowej. Od pierwszego gwizdka Kaliszanie zaatakowali rywali z Zbierska, doświadczony bramkarz obronił strzał Dawida Cichorka, chwilę później piłka zatrzepotała w siatce po strzale Karola Płotka jednak sędzia boczny zasygnalizował pozycję spaloną Michała Balcerzaka. Goście odpowiedzieli sytuacją 1:1 z bramkarzem ale Mateusz Tarnawa wyszedł obronną ręką. Wreszcie Dawid Cichorek zacentrował ostro w pole karne nikt piłki nie przeciął a ta wpadła do siatki. Niestety po błędzie kaliskiego bramkarza goście wyrównali. Nie pod łamało to zawodników Prosny którzy za sprawą Konrada Helta ponownie objęli prowadzenie a po uderzeniu głową Michała Balcerzaka kończyli 1 połowę prowadząc 3:1. W 2 połowie CKS Zbiersk zaczął gonić wynik min obijając poprzeczkę kaliskiej bramki, podopieczni Marcina Żółtka  świetnie zareagowali zdobywając bramkę po rzucie karnym pewnie wykonanym przez K. Helta. Gdy wydawało się że mecz się uspokoił goście za sprawą Szymona Pacholskiego złapał kontakt jednak prośniacy szybko odpowiedzieli podwyższając prowadzenie po akcji Cichorka i skutecznym strzale Balcerzaka. Wynik został ustalony przez Macieja Kubiaka. Mecz obfitował w wiele okazji stworzonych przez 2 drużyny, prowadzony był w szybkim tempie, cieszy wygrana w 1 spotkaniu kolejny mecz Kaliszanie zagrają w Łęce Opatowskiej.

Chcielibyśmy przekazać serdeczne podziękowania dla firmy Colian Logistic za ufundowanie nowych stroi meczowych.

Firmom Magic Garden Hostel, BRK Odszkodowania i portalowi podbramka.com.pl za za sponsorowanie biletów na sezon 2020