2020-10-21 12:03  -  Konrad Parat

Prosna najlepszym klubem MMP Kobiet w boksie

Prosna najlepszym klubem MMP Kobiet w boksie

Pięć medali wywalczyli reprezentanci sekcji bokserskiej Prosny Kalisz w XXVIII Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie,ktore odbyły się 12-17 października w Grudziądzu. Wicemistrzynią kraju została Weronika Walczak.


Cztery krążki Młodzieżowych Mistrzostw Polski Kobiet w boksie zdobyły:

-Weronika Walczak (-69 kg) - srebro, 

- Nicola Kaczmarek, (-54 kg) - brąz, 

- Maja Staruch (-64 kg) - brąz, 

- Weronika Szymczak (-64 kg) - brąz. 

Najlepiej spisała się Weronika Walczak walcząca w kategorii -69 kg. W ćwierćfinale jednogłośnie na punkty (3:0) pokonała Joanną Tyras (BKS Skorpion Szczecin) i awansowała do strefy finałowej. W pojedynku półfinałowym Weronika zmierzyła się z Kamilą Kapuścińską (WKB Start Włocławek) i tym razem wygrała 4:1. Dopiero w finale nasza  zawodniczka znalazła pogromczynię, którą okazała się Natalia Marczykowska (PKB Boxing Radom), która walkę wygrała jednogłośnie na punkty 5:0. 


  Swoją walkę ćwierćfinałową wygrała w kat. 64 kg Maja Staruch pokonując w II rundzie przez RSC Karolinę Murawską (UKS Gladiator Warszawa). W półfinale musiała uznać wyższość doświadczonej kadrowiczki Natalii Barbusińskiej (BKS Skorpion Szczecin). 


W półfinale z turnieju odpadła Nicola Kaczmarek z Ewą Białas (Akademia Bokserska Roberta Gortata), oraz Weronika Szymczak z Julia Kaleta (KS Sako Gdańsk). 


Wśród mężczyzn brązowy medal zdobył Mateusz Pawlak. W kategorii 52 kg Mateusz Pawlak już w I rundzie zakończył zwycięsko pojedynek z Adamem Siwakiem (KS Ziętek Team Kalisz). W półfinale musiał uznać wyższość Daniela Surowiec (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski). 


O pechu może mówić doświadczony Miłosz Grabowski (kat. -81 kg). W pierwszej walce pokonał Huberta Pietraszewskiego (SKB Olimpia Poznań) 3:0. W ćwierćfinale rywalizował z Wiktorem Szadkowskim (KS Stara Szkoła Boksu Lublin), ale ze względu na rozcięcie głowy nie mógł kontynuować tego pojedynku i sędziowie przyznali zwycięstwo 3:0 rywalowi.


Wśród mężczyzn jeden brązowy medal lecz u kobiet jeden medal srebrny i trzy brązowe oraz wygrane pojedynki złożyły się na historyczny triumf naszej Prosny w klasyfikacji punktowej mistrzostw w kategorii kobiet.