2021-10-02 11:52  -  Konrad Parat

Debiut Prosny w formule K1

W dniach 24-26.09 nasi zawodnicy brali udział Mistrzostwach Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w Siedlcach. Nicola Kaczmarek reprezentowała pleszewską Ochotniczą Straż Pożarną natomiast Oskar Dąbrowski Ochotniczą Straż Pożarną Lis.

Nicola Kaczmarek wystąpiła w dwóch formułach walki. 🔥

W formule K1 do 52 kg walczyła z doświadczoną zawodniczka Żaneta Cieśla, z którą po mocnej walce zwyciężyła 2:1 zdobywając pierwsze miejsce.

W formule kick light do 55 kg w walce półfinałowej rozprawiła się z Moniką Poświatą przez dyskwalifikacje w pierwszej rundzie, natomiast w walce finałowej spotkała się ponownie z Żanetą, która okazała się lepsza i wygrała 2:1. Warto dodać, że dla przeciwniczki Nicoli był to 40 medal Mistrzostw Polski.

Oskar Dąbrowski zadebiutował w formule K1 w kategorii wagowej -75 kg. Pierwszą walkę wygrał zdecydowanie na punkty pokonując Jacka Smolaka, natomiast w walce półfinałowej uległ wymagającemu Szymonowi Karolczykowi zdobywając brązowy medal