2021-10-17 22:09  -  KS Prosna Kalisz/ KP

Miłosz Grabowski v-ce Mistrzem Polski w Boksie

Miłosz Grabowski v-ce Mistrzem Polski w Boksie

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U-23, Wałcz 2021

 

    W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Boksie, które odbywały się w Wałczu (11-16 października) brało udział czworo reprezentantów kaliskiej Prosny:

-Miłosz Grabowski -81 kg

-Oskar Dąbrowski -75 kg

-Weronika Walczak -69 kg

-Weronika Szymczak -60 kg.


    Ze srebrnym medalem z tej imprezy wrócił Miłosz Grabowski, który stoczył aż cztery pojedynki.

W pierwszej walce wygrał przez RSC w 2 rundzie z Bartoszem Kilianem (Wielkopolska). Następnie wygrywał jednogłośnie na punkty z zeszłorocznym mistrzem Polski Adrianem Spóździałem (Zachodniopomorskie) oraz Jackiem Pazdanem (Zachodniopomorskie). W finale walczył z Kacprem Derdą (Zachodniopomorskie). Miłosz wygrał pierwszą rundę lecz dwie kolejne minimalnie lepszy okazał się zawodnik ze szczecińskiego klubu ostatecznie wygrywając walkę. Tytuł vice mistrza Polski w boksie to spore osiągnięcie, na które długo i ciężko pracował. Brawo Miłosz!


    Blisko medalu był Oskar Dąbrowski. Stoczył na tych zawodach trzy pojedynki. Pierwszy pojedynek wygrał z Michałem Hirem (Małopolskie), natomiast drugi z Pawłem Naruszewiczem (Podlaskie). Trzeci pojedynek nieznacznie przegrał z faworytem tej wagi Wojciechem Guźniczakiem (Wielkopolska). Walka była bardzo zacięta i podobała się zgromadzonej publiczności.


    O sporym pechu może natomiast mówić Weronika Walczak, która prowadziła walkę po dwóch rundach z Karoliną Pokusą (Łódzkie) lecz… ostatecznie uznana została za przegraną. Z werdyktem tej walki panowało duże zamieszanie oraz były popełnione błędy  m. in. w obsadzie sędziowskiej co zostało zgłoszone Polskiemu Związkowi Bokserskiemu. Werdykt nie został jednak zmieniony, a jedna z faworytek tej kategorii wagowej musiała przedwcześnie pożegnać się z turniejem.


    Weronika Szymczak przegrała niestety swój pierwszy pojedynek stosunkiem głosów 4:1 z Anastazją Janeczek (Pomorskie).