2021-12-18 04:33  -  KS Prosna Kalisz

Żywienia młodych sportowców w piłce nożnej

Żywienia młodych sportowców w piłce nożnej

W dniu 15.12.2021 w Hotelu Calisia odbyło się szkolenie z „ Żywienia młodych sportowców w piłce nożnej”. Szkolenie dedykowane jest rodzicom naszych podopiecznych oraz trenerom. 

 

Jest to dopiero pierwszy element całego planu wsparcia dietetycznego na rok 2022. Jesteśmy bardzo ambitni! :-)

 

 

 

 

Podczas szkolenia podejmowaliśmy głównie temat roli makroskładników (węglowodany, białka i tłuszcze) w żywieniu tak młodych i aktywnych osób oraz roli nawodnienia. Jednak nie było to typowe szkolenie o tym jak zdrowo żywić dzieci. 😊

Dużo rozmawialiśmy o piłce nożnej,  o jej wymaganiach, o kontuzjach i mikro urazach.  Przekazaliśmy ogrom rzetelnej wiedzy w sposób prosty, ciekawy i przyjemny. 

Ale to nie wszystko!

Warsztat obejmował także zagadnienia z medycyny klinicznej. Omawialiśmy najczęstsze objawy i problemy zdrowotne jakie pojawiają się u młodych sportowców (zmęczenie, skurcze, brak apetytu, senność itd.). 

Szkolenie zakończyło się przedstawieniem praktycznych wskazówek na to jak przemycić w codziennym żywieniu warzywa,  kasze czy zdrowe tłuszcze. 

 

Rodzice i osoby, którym zależy na dobru młodego sportowca dostali spora dawkę, często nowej dla nich wiedzy, jak prawidłowo dbać o całokształt rozwoju własnego dziecka.

Przed nami kolejne szkolenie z rodzicami, warsztaty na boisku z zawodnikami oraz indywidualne konsultacje i analizy.